İstanbul Göletlerinden Av Resimleri

Asker arkadaşım ve aynı zamanda av arkadaşlarımdan birisi olan Latif tarafından İstanbulun çeşitli göletlerinde yapılmış avlar ile ilgili kısa bilgileri ve resimleri sizlere sunuyorum. Kendisi denizde olduğu kadar tatlı suda da iyi bir avcıdır.

Sazlıbosnadan sazanlar :

Sazlıbosna ve Sazanlar

Sazlıbosna ve Sazanlar - 2

Yine sazlıbosnadan sazan ve havuz balıkları :

Sazlıbosna ve Sazanl ve Havuz Balığı - 2

Sazlıbosna ve Sazanl ve Havuz Balığı

Sazlıbosnadan yayın balığı :

Sazlıbosna Yayın Balığı

Tayakadında sazan balığı :

Tayakadın Sazan Avı

Tayakadında turna balığı :

Tayakadın Turna Avı

Gelelim kullanılan malzemelere. Tüm balıklar için daha öncede nasıl yakalanır bölümünde yazdığım malzemeler kullanıldığı için detaya girmek istemiyorum. Ancak eğer bu çevrede avlanacaksanız yem hususu ilginizi çekebilir. Arkadaşımız Latif tüm sazan avlarında kuru mısır kullanıyor. Ancak oltasında yemle birlikte birde *PVA içerisine hapsedilmiş bir avuç mısır tanesini yemlik olarak suya gönderiyor.

Yayın ve havuz balıkları için yem olarak solucan kullandı. Tabi yayında solucan miktarı çok fazla olmak zorunda ve buna orantılı olarak büyük iğne kullanmak zorundasınız.

Turna içinse klasik kaşık kullanmıştı.

PVA : Suda eriyip yok olan bir çeşit kimyasal maddedir.

İstanbul Göletlerinden Av Resimleri” üzerine 7 düşünce

 1. Ömer Bayram

  Merhaba Arkadaşlar Amatör Balıkçı arkadaşımızın avlandığı gölet sanırım tayakadın kulaksız çayırına dönerken ilk sağdaki gölet çok verimli bir göletti ve diyebilirim bu mıntıkada balığının tadı sanırım suyunun temiz olmasından kaynaklanıyordu.Bu Gölette bohçacı denen insanlıktan nasibini almamış aç gözlü hırsız ruhlu karektersiz kişiler ağ kullanarak zıpkın avcılarıda anaçalrı vurarak göletin verimini düşürdüler.Bu sene Ramazandan 1 hafta önce gittiğimizde çok bereketli olmaya başlamıştı geçen sene pek avlanma yapılmadığından ama gerek kalmadı hava alanı inşaatını yapan firma yasak koymuşlar bir iki kez kavga ettik gölete sokmuyorlar aslında ne derecede aslı var yasağın bilmiyoruz.Bu göletler şuan boşaltılmış değil.
  Saygılar

 2. Amatör Balıkçı Yazar

  Merhaba Samet

  Sanıyorum yeni havaalanı için yapılan çalışmalarda orada bulunan göletlerde nasibini aldı ve suları boşaltıldı. Uzun zamandır gitmiyorum ama haberlerden takip ettiğim kadarıyla son durum bu ve bu göletler artık yok.

 3. Samet

  Sa abi. Bu tayakadında tutulan balıklar hangi tayakadın gölü ? Çünkü orda çok ufak göl varda

 4. Amatör Balıkçı Yazar

  Nuri Bey,

  Ben ve avlandığım arkadaşlarım yasal limitlerle birlikte vicdani limitlere göre haraket ederiz ve bu şekilde davranmanın daha doğru olduğunu düşünürüz. Çok basit bir mantık, tekrar bulmak istiyorsan buna göre davran. Hatta site içerisinde suya geri bırakılmış bir kaç balık resmi veya videosu bulmanız mümkün. Tabi bu söylediklerime havuz balığı gibi zararlı türler dahil değildir.

  Temennileriniz için teşekkür ediyorum. Sizlerede rastgele.

 5. Nuri

  Değerli avcı kardeşim; seni bu av resimlerini bizimle paylaştığın için kutluyorum….Bu işi iyi becerdiğin belli oluyor…İyi avlar diliyorum….Not: Herhalde Sirkülerde belirtilen minimum boy uzunluğuna uygun balıklar yakalıyorsunuzdur…teşekkürler…

 6. Amatör Balıkçı Yazar

  Merhaba Olcay

  Yer isimlerini resimlere yazmıştım. Kullanılan malzemeyse en fazla 2 kuru mısırla yemlenmiş tek sazan iğneli ve 2 karış köstek boyuna sahip sazan takımı. Ancak olta atmadan önce mutlaka mısırla yemleme yapmanız gerekiyor. Ayrıca balıklar ağustos- eylül – ekim aylarında yakalanmıştır.

 7. Olcay

  Tebrik ederim çok güzel balıklar yakalmışınız. Bende 12 senedir sazlıbosna da avlanmaktayım ve çok sayıda balık tuttum. Ama sizin kullandıgınız yöntemleri ve av yerini bize ayrıntılı olarak paylaşmanızı istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir