Mustafa Doğrul ve Avları

Sayfamız üyelerinden ve tatlı su konusunda kendini yetiştirmiş usta avcılarımızdan bir tanesi olan Mustafa Bey bizimle avları ile ilgili bilgileri ve fotograflarını paylaşıyor :

İsmim Mustafa. Hataylıyım ve 6 senedir olta balıkçısıyım. Belçikaya geleli 2 sene oldu. Burada avladığım balıklar Avrupanın tatlı su balıklarından meşhur Gökkuşağı Alabalık. Ama favori avlarım Turna ve Sudak için yaptıklarım.. Turna ve sudağı canlı yavru balık kullanarak tutuyorum. Çünkü daha verimli oluyor.

Genellikle 12 cm civarında yavru balıkları canlı yem olarak tercih ediyorum. Alabalıklar içinse at-çek yöntemiyle sahte yemler ve sarmısak ihtiva eden organik yemler kullanıyorum. Sudak ve Turna tutarken kullandığım düzenek şamandıralı olta. Bu oltaya eklediğim çarpma iğnesine canlı olarak bağladığım balık ile oltayı tamamlıyorum.
Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları
Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları
Mustafa Doğrul Turna Sudak ve Alabalık Avları

 

Gördüğüm kadarıyla avrupada pek çok balıkçı bu yöntemi kullanarak büyük boy balıkları avlıyor. Bu yüzden trofe avcılık için tavsiye ederim.

Tüm amatör balıkçı dostalara rastgele.

Mustafa Beye bu güzel resimler ve bilgiler için teşekkür ediyor. Kendisine ve tüm amatör balıkçı dostlarımıza rastgelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir