Malum Av Kanalında Facialar Devam Ediyor

Çok sık takip etmiyorum ama ne zaman karşılaşsam ya yanlış bilgiler veya yanlış avlanmaların yer aldığı videolara denk geliyorum. Terslik mıknatısı var bende herhalde. Polemiği sevmediğim için yazmadığım konular bunlar ama artık patlama noktasına gelmiş bulunuyorum.

Evvelden yanlış bilgiler verdiklerinde üşenmez mail gönderirdim. Düzeltmezlerdi ama teşekkür ederlerdi ve konu kapanırdı. Tekrar yayınlarında aynı konu devam ederdi. Ya bir kanal gördüğü her balığı çevirirken eşkina dermi. Bu kadarmı cahilsiniz hiçmi balık avcısı yok çalışanlarınızın arasında veya hiçmi danıştığınız insanlar yok ? Dün yine bir balık yakalanıyor ve balığın adı ” Bone Fish ” . Kıt ingilizceme güvenerek ben bu balığın ismini çevirsem ” Kemik Balığı ” derim ( ki bizde yok ama öyle diyorum ) ve buna benzer bir başka tür olan ” Milk Fish ” ise ” Süt balığı ” olarak çevrilir.

Ama az önce bahsettiğim dünkü yurt dışında seyşel adalarında yapılmış olan avda tutulan balıkların yarısı eşkina kalan yarısıysa böyle abidik gubidik ( Kemikli Balık ) isimlerle çevrilmişti. Az önce eposta gönderdiğimi belirttiğim yayındaysa Giant Trevally ( GT Fish ) için eşkina diyorlardı. Değiştirdiler mi ? Tabi ki hayır!

Gelelim esas faciaya. Buyrun bugünkü konu :

16 Mayıs 2013 tarihli gece 23:30 civarında yapılan av. Bursadan bilmem ne ve saz arkadaşları. Geliboluda bir gölette olduklarını söyleyip atıp çekiyorlar. Bir tane yakalandığına dair görüntü gösteriliyor. Sonra ” Tayfurdayız ” diyorlar. Yer değiştirmişler. Tayfur denince daha da dikkat kesiliyorum ve başlıyorum izlemeye.

Önce göstermelik oltalarla atışlar yapılıyor Tayfur göletinde. Daha sonraysa sözde oltacılardan birisi yemlik balık yakalıyor. Belli ki canlı yem kullanacaklar sahte yeme alternatif olarak.

Turnada oltanızı kullanarak canlı yemle av yapmanızda bir sakınca yok.

Sonra sahne değişiyor. Koca koca turnalar gelmeye başlıyor. Fakat o da ne ? Suyun içerisinde pet şişeler var. Pet şişeler ne alaka derken pet şişenin bir ucunun göletin ortasına doğru gittiği görünüyor. Meğersem bu vatandaşlar parakete kullanıyorlar. Durmadan balık çekiliyor. Benim sayabildiğim 4 tane balık var. Ama canlı yemler suda gezmeye devam ediyor.

Hatta bir ara bu sözde oltacılardan bir tanesi birtane daha var ama küçük galiba diyor. Akıbetini bilmiyoruz o küçük balığın. yavan tv yine yavanlığını gösteriyor. İnsan hiç mi sorgulamaz hiç mi bakmaz bu videoda ne var diye ? Bu kanal değilmiydi bohçacılık yapmayın diyerek sağda solda sosyal mesajlar veren ? Girin bakın sitelerine hala ahkam kesiyorlar korumacı avcılık adına.

Yorum sizin, söylenecek fazla birşey yok.

Malum Av Kanalında Facialar Devam Ediyor” üzerine bir düşünce

  1. Ahmet

    Bu vatandaşların çatalca köylerinde av sezonu olmaksızın ava çıkıp vıdeo çekimi yapıp yayımladıklarıda görülmüştür. Orman köylülerinin köyden kovduklarınıda biliyorum. Ayıp desem günah desem duyarlarmı ki ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir