Olta İğnesi Nasıl Bağlanır

Olta iğnesi bağlamak göründüğü kadar zor bir iş değildir.Size gereken biraz pratik olmak ve doğru misina-iğne seçimidir.Örneğin 0,30 mm kalınlığında ki bir misinayı 11 numara bir iğneye bağlamaya çalıştığınızda sonucun pekte iç açıcı olmadığını görebilirsiniz.İnce misina ile büyük boyda ki bir iğneyi bağlamak zaten mantıklı bir haraket değildir.Sözün özü misina kalınlığı büyüdükçe iğne boyutununda büyümesi en iyi açıklama sayılabilir.

Şimdi videoyu izleyerek deneme yapalım :

 

Bir iğneyi bağlarken misina sarım sayısını fazla tutmamaya çalışın.Özellikle yemli takımlarda fazla sarım sizin için dezavantaja dönüşebilir.Yapacağınız 5-6 turluk sarım sizin için yeterli olacaktır.Ayrıca hazırlayacağınız kösteğin kullanma alanına göre diğer ucuna bir düğüm atmanız bedene bağlarken size kolaylık sağlayacaktır.Ayrıca bağladığınız iğneyi videoda olduğu gibi sallandırdığınızda dik durması bu işi doğru yaptığınızın göstergesidir.

Videoları elimden geldiği kadar anlaşılır şekilde hazırlamaya çalışıyorum ancak eldeki imkanlar ancak bu kadarına müsade ediyor.Daha sonra teknik imkanlar değişirse daha net ve anlaşılır videolar sunmaya çalışacağım.

Olta İğnesi Nasıl Bağlanır” üzerine 10 düşünce

 1. Amatör Balıkçı Yazar

  Monitörünüzün aydınlık değerlerini yükseltirseniz sorun kalmayacaktır.

 2. Amatör Balıkçı Yazar

  Katkınız için sağolun, aslında ufak bir uyarı yapmam gerekiyor sanırım. Videoyu izleyecek olan arkadaşlar monitörlerinin aydınlık ayarını arttırmalılar çünkü standart aydınlık değerinde karanlık görüntü olarak göreceklerdir.

 3. Aziz

  Gayet sade ve anlaşılır bağlamış, eline sağlık. Bağlamayı denemeden yorum yazmışsınız. Videoyu açın,elinize malzemeleri alın ve görün ne kadar kolay bağlandığını.

  Yardım ve video için teşekkürler.

 4. Sena

  Neden ses yok soyleyin bakim ? Filmi izledim ama sesiz filim izlemedim. Bu arada adım sena 4. sınıf öğrencisiyim. Ders süper arkadaşlar

 5. freehard

  ben misinayı göremediğim için bişey anlamadım ben karadüzen bağlıyorum yinede yakalıyorum tekniğiyle bağlasam daha verimli olacak görebileceğimiz bir iple bağlanırsa daha iyi olur yada zemin beyaz ip renkli olsun anlaşılmıyor nasıl olsa temsilen yapılıyor misina yerine ipte kullanılabilir yani

 6. savas

  cok teşekkürler bir kac denemeden sonra eminim wideodaki gibi sarabilirim

 7. Matuza48

  Teşekkürler ama misine biraz daha kalın olsa da görsek daha iyi olacaktı 🙂

 8. Cengiz

  Bilgileriniz için teşekkür ederim.İlk defa bağaıyacağım umarım düzgün olur.
  Saygılarımla Cengiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir