Vedat Abiden Akya Avı

Sevgili Dostlarım.

Bileğine güvenen gelsin deyiverelim mi?
Hem sahiden bilek de güreştiririz.Beni yenene bir rapala hediye, latife değil gerçektir.

Ne dersin Pehlivan ?

3 gün evvelki Babakale turum (git,gel 40 km) dev akyaları görüp afallamam vede yenilmemle son bulmuştu. Kaç türlü Jig denesemde ( Speed, flatside falan ) yönelmişler,sonrasında sanki ” hıh ” deyip geri dönüvermişlerdi. Öylemi bu işin 2.Raunduda var elbette deyip, hırsımızı zavallı palazlar almış, tekini suya iade etmiş 1 Kg civarında 3’ünü ise Altuğa verip istanbulla yolcu etmiştim.

Bugünlerde Akyaların pekde Jiglere itibar ettikleri yoktu. Öyleyse israr etmeninde esprisi kalmamıştı. Hem öyle çok ağır onlarcasını taşı, dur, Japon stili, yok Amerikan stili, yok kardeşim Andre stili kan ter içinde kal. Bezdirmişti uğraşılarımız.

Ya azıcık göbek yağlarıma faydası, dokunmuştu, dokunmasına ama nafile.Eh eski İstanbul Boğazı uzun oltacısıyız ya, Metin Kardeşimizle bir güzel takımlar hazırladık. Kullanmaya kıyamadığım kalınca FC misinalarımıda kullandık. Bu kere Metini çileden çıkaran, dalgasını geçip sonrasında uygun olmayan iğnesini açıp kaçıveren Devin peşine düşecektik. Belkide açık sığları boşverip, 12 km ötedeki yeni keşfettiğim,bir güzel GPS’me kaydedip,üstelik netimede kaydettiğim kerterizimemi gitmeliydik, karar veremedik.

Metin kardeşim kendi teknesiyle,20 metrelik açık sığlarda,bu aralar bolca bulunan uygun zarganalardan birisiyle peşine düştü. İşte olmuştu bu kere sesi,emin ve gürdü. Ama halende tatminsizlikte çekiyordu, bu da belliydi. Neymiş efendim 5 kg cıkmış.

O akşam Hayrettin Reis bir güzel fırında sulu pişirdi kuzuyu. 8 kişi tepsinin dibine bile polisaj çekmiş gibi sildik, süpürdük, pek güzeldi.

Sevgi ve saygımla kalınız.

Vedat Abiden Akya Avı” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir