1 Aralık 2014 İstanbul Boğazında Çinekop Avı – Devam

Soğuk ve yağışlı havaların ardından güneşin kendini göstermemesine rağmen havanın durgunluğunu fırsat bilerek yaptığım boğaz gezintisinin sonucunda şükürki yeteri kadar balık avlama şansım oldu. Balık biraz nazlıydı ama yinede büyük sürüler halinde geziyordu.

Aıntı çok çok fazlaydı. 170 gram kurşun bile bazı yerlerde havalanıyordu ama zaten balık biraz açıkta ve dibi bulduğunda alınabiliyordu. Renkli çapariler, özellikle portakal rengiyle avlananlar güzel av yaptı diyebilirim. Sabah gelenler ( ben öğle vaktine yakın saatte avlanıyorum ) kovalarını doldurmuşlardı. Allah bereket versin. 1 Aralık 2014 Boğazda Çinekop ve Sarıkanat

Yani uzun lafın kısası, geçiyorduk uğradık kıvamında bir avcılıktı bugünkü. Hazır balık akını varken mutlaka deneyin. Bugün diğer günlerden farklı olarak balıklar daha yağlı ve tombuldu. Sırf bu sebepten ötürüdür ki yurt dışında avlanan devasa kofanalara veya lüferlere hiç özenmem. Yakalamak içimden gelmiyor demem çünkü balık avı her zaman zevklidir ancak bizdeki şu yakaladığımız balıklar gibi lezzetli olmuyor.

Tüm amatör balıkçı arkadaşlara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir