12 Kasım Sarıkanatlar Çinekoplar

Yine bir mesai sonu ve yine kısa süreli bir av sonucu. Balık varmıdır yokmudur, lodos can sıkıcıdır ve poyraz sevimlidir diye düşüne düşüne geldim denizin kıyısına. Tek tük görünüyor balıklar oltalarda ama tek tük çaparicilik için güzel bir sonuç değildir. Saat 1 e geliyordu neredeyse. Hoş sohbet çay simit derken sıralı gelen balıktan nasiplenmeninde zamanı gelmişti.

Attık oltaları teker teker. Önceki günlerde çapariye gelen balıklar sınırlarda geziyordu neredeyse ama bu kez durum farklıydı. Normalde 3 balık bir anda gelse çok yorucu olmuyor benim sağır olta makaramda fakat sarıkanat büyüklüğünde olunca balık güzel bir antreman günü geçiriyorsunuz.

Boğazda çapariyle sarıkanat avı

Evet, balıkların boyları inanılmaz güzeldi. Aralıklarla palamut geldi ama bana kısmet olmadı. Zaten benim kullandığım çapariyle palamut biraz zordur. Her ne kadar istavrit çaparine dahi yakalanmış palamut görsemde denk gelmediği sürece pek hevesliside değilim.

Benim için gayet güzel bir gündü. Diğer bir çok oltacı içinde aynı şekilde. Sonrasında gırgırlar geldi koy içine. Bir güzel döşediler ağlarını ve balığı dağıttılar. Onlarda ekmeğinin peşinde, doğru şekilde avlandıkları sürece saygım sonsuz. Zaten yeterince balık aldığımı düşündüğüm için avı böylece bitirdim.

Yemli olta atanlar için tavsiyem sabahlamayı düşünmesinler. Bunun yerine hava kararmadan 1 saat öncesinden denemeye başlayıp en fazla 9-10 gibi avlarını tamamlasınlar. Son 10 gündür Yeniköy – Kireçburnu istikametinde durum bu şekilde.

Tüm avcı dostlara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir