21 Ekim 2014 Çapariyle Çinekop Avı

En son başlığımız hatırlarsanız oltacı için göç başladı şeklindeydi. Göç devam ediyor ve şimdi av serimize devam ediyoruz. Boğaz avlarının en güzel tarafı pek çok eş dost ahbap ile birlikte avlanıyor olmak. Oltalar karışsa bile sukunet ve neşe hep aynı yerinde duruveriyor.

Gelelim neler yaptığımıza. Ben eski kafalı ve geleneksel yaşamayı seven bir insan olduğumdan bazı alışkanlıklarımdan vazgeçemiyorum. Neredeyse herkes pembeli allı güllü renklerde çapariler kullanırken ben yeşil floş kısa köstek beyaz tüy çapariden vazgeçmedim. Özellikle balığın hızlandığı zamanlar olan akşama yakın saatlerde bu tip çapari kullanmanızı tavsiye ederim.
21 Ekim 2014 Boğazda Lüfer Avı

Bu çapari üzerine çok güldük eğlendik. Habire düşen balıklar, arada durgunlaşan avın hızlandığı anlarda herkesin oltaları kapıp çin seddine saldırır gibi oltaları savurmaları, bazı siyasilerin gelip geçerken bekledikleri ilgiyi bulamaması üzerine yapılan muhabbetler vs.

Evet, güzel ve bol balıklı bir gündü. Olta için çok fazla düşünmenize gerek yok. Yukarıda söylediğim renkte ve şekilde bir çapari işinizi görecek. İnşallah böyle bol balıklı zamanlara denk gelirsiniz. Akıntının çok olduğu yerlerde 150 gram veya üzeri kurşun kullanmanız gerekiyor. Ama bulunduğunuz yere göre diğer oltacılara ayak uyduracak şekilde ağırlık seçimi yapmanız daha faydalı.

Son olarak avlandığımız yer Kalender Ordu Evi önüdür.

Tüm amatör balıkçı dostlara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir