5 Haziran Tatlı Su Kefali Kasna Avı

Geleneksel Tatlı Su Kefali ( Kasna ) Avımızı bu sene ilk kez gerçekleştirdik. Bir dostumun suların çok fazla taştığı konusundaki uyarısına rağmen babamada moral olur diye düşünerek çıktığımız yolun sonunda güzel bir av yaptık diyebilirim. Önceleri sıcağında etkisiyle gölgelere saklanan balıkları her zaman kullandığımız kurbağalar sayesinde cezbetmeyi başardık. Özellikle saat 4 civarında gördüğümüz oburluk zamanları bizi yeterince memnun etti.

 05-06-2013 - Tatlı Su Kefali Kasna Avı
05-06-2013 - Tatlı Su Kefali Kasna Avı

Balıkların 4 tanesi dışındakileri suya bıraktık. Babamda eğer boğazda 30 sene önce yaptığı kaşıkla avlarını saymazsak ilk at-çek deneyimini yaşamış oldu. Aslında biz bu balığı yeşilırmakta yemli oltayla çok tutuyoruz. Bunu önceki yazılarda da görebilirsiniz ancak bu durum biraz farklı. Çünkü gelebilecek balığın büyüklüğünü tahmin etmek imkansız. Üstelik ilk deneyimde olunca babamda dizindeki rahatsızlığına rağmen çok güzel vakit geçirmiş oldu. Benimde amacım buydu.
05-06-2013 - Tatlı Su Kefali Kasna Avı

05-06-2013 - Tatlı Su Kefali Kasna Avı
Skora bakıldığında tecrübesi ve sabrını da konuşturarak bana fark attı desem yalan olmaz. Ne de olsa kendisi benim ustam ve bunda anormal birşey yok. Bunların dışında amerikadan bir arkadaşım sayesinde aldığım Veho’nun Muvi HD-10 kamerasınıda ilk kez tecrübe etme şansım oldu. Size şu kadarını söyleyeyim piyasada aksesuarı bile parayla satılan Gopro gibi markalara ihtiyacınız yok. Gopro ülkemizde malesef pahalı denecek bir fiyata satılıyor. Ben uzaktan kumandası ve ekranıda olan bu cihazı toplamda 350 liraya su geçirmez kılıfıyla birlikte alabilmişken diğer markanın kameraları pek çok sorunlarıyla birlikte 1400 liradan aşağı alamayacağınız bir fiyata sahip.

Üstelik Muvi HD-10 3 saat kayıt süresine de sahip. Youtube videosunu aldanmayın çünkü montaj esnasında movie maker gibi basit bir uygulama kullandım. Ayrıca bu cihazda fotoraf çekme ve 1080p kayıt imkanıda bulunuyor. Ben şu anda 16 gb bellek ile kullanıyorum ve şarj süresini çok iyi buldum. Böyle diyerekte nazar değdirmeyeyim şimdi 🙂

Videoyu izlerken bir çok enstantane görebilirsiniz. Göğüs kayışıyla sabitlediğim için pek çok açıdan yakalanmış balıkları görüntüleme şansım oldu. Şimdi edindiğim tecrübeler ile sonraki zamanlarda daha iyi görüntüler yakalayacağıma inanıyorum. Ayrıca sonraki konumuzda yine at çek turna avımız var.

İyi seyirler.

5 Haziran Tatlı Su Kefali Kasna Avı” üzerine 2 düşünce

  1. Amatör Balıkçı Yazar

    Merhaba Mehmet

    Burası sarmısakçı deresi, Ezine

  2. Mehmet Çelikel

    Cok guzel bi av tebrikler.buranin neresi oldugunu soyleyebilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir