6-7 Kasım 2011 Boğazda İstavrit ve Çinekop

Boğaz avlarına farklı yerlerde olsa da devam ediyoruz. Bu seferki avımız çinekop konusunda çok verimli olmasada yinede kayda değer sayılabilir. Kullandığım malzeme yeşil floşlu ve beyaz tüylü çinekop çaparisi. Daha önce de bahsettiğim gibi bu çapariyi kullanmamım sebebi hem çinekop için verimli olması hemde yol üstünde oltaya saldıran kıraçaları uzak tutması.

2011 Boğazda Çinekop ve İstavrit

İlk gün içerisinde palamut alan göremedik. Ancak hava çinekop için ne kadar elverişliysede bu oranda zıt bir çinekop avı oldu. Çapariye gelen sadece bir kaç çinekop vardı ve kalan yirmiye yakın çinekopu çaparinin altına eklediğim yemli oltayla yakaladım. Bu şekilde avlanmak biraz zor olsada gerçekten çok zevkli. İkinci günse çinekop açısından daha verimli bir gündü. Balığın bir günü diğerini tutmuyor desek yeridir.

2011 Boğazda Çinekop ve İstavrit

Resimdede göreceğiniz gibi bazı çinekopların ( aslında çinekopda denemez ) boyları ( her ne kadar istavritte büyük olsada )  istavrit kadar. Bu balıklar aşırı derecede zarar gördüğü için suya bırakma şansım olmadı.

Rastgele

6-7 Kasım 2011 Boğazda İstavrit ve Çinekop” üzerine 5 düşünce

 1. Uğur

  Çok teşekkürler.
  İlk yemli avımda bu yöntemi deneyeceğim.
  Herkese rasgele diyelim.

 2. Uğur

  Bilgi için teşekkürler. Genelde herkes av yerini söylemek istemiyor da 🙂
  Bir de kıraçayı yem olarak nasıl taktığınızla ilgili bilgileri daha önceden verdiğinizi söylemişsiniz.
  Bununla ilgili de kısayol koyabilir misiniz.

 3. Amatör Balıkçı Yazar

  Merhaba Uğur

  Ben genelde Büyükdere – Tarabya – Kalender – Yeniköy çevresinde geziyorum. Eğer imkanınız varsa buraları balık avı haberleri bölümünü takip ederek mutlaka deneyin. Şu anda kıyıdan pek balık çıkmadığı için tavsiye etmiyorum.Diğer boğaz avlarına buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

 4. Uğur

  Merhabalar,
  Bereketli bir av olmuş.
  06-07 Kasım demişsiniz ama biz de 07 Kasımda Kuleli tarafına gittik fakat biz de dahil böyle iri istavrit veya çinekop tutan olmadı.
  Avı nerede yapmıştınız acaba, onu da söyleyebilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir