Avcılarda Kefal Avına Devam Ediyoruz

Bir kaç günlük kısır zaman sonunda dün öğleden sonra tekrar kefal denemesi yapabilmek için limana girdim. Hafta sonuları tekne trafiği çok fazla olduğu için ne kefal kalıyor ortada ne de olta atabilecek alan. Bu yüzden en iyisi hafta içi gitmek. Bu kez oltayı ziyaret eden balıklar büyük olduğu için avın zevkide bir başka oldu tabi.

Avcılarda Limanda Kefal Avı

Resim pek net çıkmadı ancak resimdeki balık bir kilonun üzerinde tombul bir kefal ve hava kararmak üzereyken oltaya takıldı ve yaklaşık 5 dakika kadar uğraşmak zorunda kaldım. Aslında kalın misina kullanıyor olsaydım daha çabuk çekebilirdim ancak bu işin güzel tarafı balığın yaşatacağı heyecanı arttırmak. Çünkü kefal aksiyonu bol olan ve yeri geldiğinde sudan zıplamayı bilen bir balık. Eğer amacınız sadece ” balık tutmak ” ise bu söylediklerimi görmezden gelebilirsiniz.

Avcılarda Limanda Kefal Avı 2

Daha önce yorumlar bölümüne yazmışımdır ancak yine hatırlatmak istiyorum. En güzel kefal avını ortamı yemledikten sonra gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka yemlik olarak kullanabileceğiniz çuval biçiminde bir yemleme sistemi tasarlayın ve suya bırakın.

Rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir