Avcılarda Tekneyle İstavrit Avı 5 Mayıs 2013

Pazar günü oturmak pek adetim değildir. Aslında evde kös kös oturmak normal zamandada adetim değildir ama iş için oturmak zorunda kalabiliyorum haftaiçi. Bunun acısınıda hafta sonları çıkarmak için vargücümle çalışıyorum desem yeridir. Bu kez öğle vakti Avcılarda balığa çıktığını söyleyen bir arkadaşım geldi aklıma. Normalde sık sık görüşürüz ancak ilk kez böyle isabetli bir düşünce oldu benim için.

Avcılar İstavrit Avı

Aradım ve planı saat 3 te denize açılacak şekilde yaptık. Tekne ayarlandı. Yanıma aldığım bir kaç çapari ve kurşunla denize doğru açıldık. Çok fazla yorulmamak için önce sığ bölgeleri denemek istedik ve doğru bir şey yaptığımızı anladık. Balık çıldırmış gibi heryerdeydi. Bir aşağı bir yukarı derken kovalarımızı neredeyse güzel büyüklükte istavritler  ile doldurmayı başardık. Çevremizdeki balıkçılarda yeterince ve hatta fazlasıyla kısmetlerini aldılar.

Dönüşe yakın başlayan sert hava iyikide erken gelmişiz dedirtti. Bazen öyle büyük balıklar geldiki keşke hep bu boyda gelseler dediğimi hatırlıyorum. Birde tavadayken resmi varki hakkınızı helal edin:) İstavrit geldimi hemen tavaya girmeli.

Tavada İstavrit

Çapari 10-18 / 12-25 yeşil floşlu çaparidir. Eğer Avcılarda avlanmak istiyorsanız saati 20 liradan barına içerisinde tekne kiralayan kişileri bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir