Balık Avı Videosu

Son zamanlarda sıklıkla tatlı su kefaliyle ilgili av sonucu yayınladığım için bu kez başlığı değiştirerek başka bir video yayınlamak istedim. Umarım zevkle izlerseniz. Yer menderes çayı ve ekimin son günleri. Bu videoyu diğerlerinden ayıran en önemli özellik balığın sahteye vurduğu anların yakalanabilmiş olmasıdır. Yani balık yakalandıktan sonra çekim yapmadık.

 

Balığın yakalanma anının bu kadar detaylı şekilde yakalanabilmesinin sebebiyse kefal avıya ile ilgili bazı detayları artık net olarak belirleyebilmiş olmam. Balığın nerelerde olabileceği ve ne yaptığıyla ilgili az çok fikir sahibi olduğum için bu sonuca ulaştım çok şükür. Örneğin ilk yakalanan balığın olduğu akıntıda balık durgunlaşmaya başlayan bölgede sabit şekilde suya karşı durarak beslendiği için 3 atışta da oltaya atak yapıldığını göreceksiniz. Videoyu dikkatlice izlerseniz sahteyi suyun akışına bıraktığımı ve balığın durduğunu düşündüğüm alana yaklaştıktan sonra sarmaya başladığımı görebilirsiniz.

Diğer balık içinse karşı kıyıda bulunan ağaç altlarını yokluyordum. Videoda özellikle altyazı şeklinde dikkat çekmeye çalıştığım ağacın altıyla ilgili mırıldanışımdan sonra zaten balık sahteye saldırıyordu. Demekki diğer püf noktası da ağaçların su yüzeyine yakın olduğu kıyılıklar. Oradan düşecek böcek veya tohum gibi besinler balıkların ağaç altında toplanmasının en büyük sebeplerinden birisi ve ben bunu daha öncede yazmıştım sanırım.

Bu avda yakalanan tüm balıklar bırakılmıştır.

Cümleten rastgele.

Balık Avı Videosu” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir