Boğazda Çinekop Avı 22 Ekim 2011

Hafta sonunu fırsat bilerek yine arkadaş grubumuzla kalender civarında toplaştık. Bu işin en güzel tarafı bir çok insanın birbirini tanıması, nasıl avcı olduğunu az çok bilmesi ve birbirine karşı hoşgörülü davranması. Yine kalabalık ve hengame vardı ancak bu sefer tedbirli davranıp mesafeleri koruduğumuz için en azından olta atışından ötürü oltaların karışması gibi birşey söz konusu olmadı, tabi en azından…

İstanbul Boğazı Çinekop 22 Ekim 2011 (2)

Konunun en çoğu kısmına gelince, hayatım boyunca görmediğim saçma sapan bir akıntıyla karşılaştım. Öyleki 5 saniye içinde sağa daha sonra vakit kaybetmeden sola doğru akabilen ve anafora olta attığımızı düşündüren bir akıntıyla karşı kaşıya kaldık. Bu yüzden oltaların özellikle giderayak karışması ister istemez bizi sıkıntıya soktu. Gelelim avın özetine. Bu seferde yem için tedarikli gitmemize rağmen fileto yapılamayacak kadar küçük ancak çinekop için yem yapılabilecek büyüklükte kıraçalar yakalama şansımız oldu.

Bu kıraçaları nasıl takabileceğiniz konusunda daha önce bir kaç açıklama yapmıştım. Mutlaka sabırla denemenizi tavsiye ederim. Bir kaç senedir ısrarla kullandığım bu yöntem sonucunda aldığım güzel sonuçları sizde alacaksınız.

İstanbul Boğazı Çinekop 22 Ekim 2011

Av sonuda kovada 15 tane çinekop var ancak tatmin edici bir sonuç değil. Çünkü bulunduğumuz yeri hava güzel olmasına rağmen gece 3 civarı terk ettik ve saat 12 den sonra neredeyse hiç vuruş olmadı. Bununla birlikte çinekop için şu sayfayıda kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir