Boğazda Çinekop Avı Ekim 2011

Balığın vakti geldi geçiyor diye düşünürken kalktık hafta sonu boğaz yollarına düştük. Çok erken saatte güzel bir yerde dandikte olsa yemimizle bir süre deneme yaptık. Ancak ne bizim için ne de diğer balıkçı dostlar için herhangi bir vuruş olmadı. Akşam balığı için yem tutalım istedik ancak istavrit bize yüzünü nazlı nazlı göstermekte ısrar edince yapacak birşey yok diyerek balık pazarından bir miktar istavrit almak zorunda kaldık.

Boğazda Çinekop Ekim 2011

Akşam vaktiyse uzun süre lüfer bekledikten sonra ilk vuruş oltaya geldiğinde yerimde olmamamdan ötürü kısmetimi kaçırdım. Bu balık için en güzel nasihat : ” Ya yerinde dur yada olta atma “. Sonraki zamanlarda gelen balığın ne kadar ufak olduğunu resimdende anlayabilirsiniz. Benim toplam 5 balığım vardı fakat gelenlerin tümünü ufak olduğu için suya bıraktım, tabi bu benim düşüncem. İsteyen bırakır, istemeyen bırakmaz.

Bu resmide siz durumu görebilesiniz diye başka bir balıkçı arkadaşımın kovasından çektim. Eğer çinekop veya lüfer için olta atacaksanız yanınızda mutlaka istavrit götürün. Aksi takdirde hiç olta atmadan dönme ihtimaliniz var. Ayrıca hafta sonu münasebetiyle her yer tıklım tıklımdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir