Dalyan Tatlı Su Kefali Avı 22 Mart 2014

Yine düştük Çanakkale yollarına. Bu seferki tarihi ve turistik bir gezi olacaktı. Okan Motelde yerimizi ayırttık 2 gün için. Sağolsunlar çok misafirperver davranıyorlar tüm ziyaretçilerine. İki günlük bu kısa tatilimsi gezi içerisinde akşam saatlerine yakın hava kararmadan 2 saat kadar önce yaptığım bir avı paylaşacağım.

Behram, Babakale ve Gülpınar ziyaretlerinden sonra ( Babakalenin hali içler acısı maalesef ) daha önce gitmediğim Geyikli kasabasına doğru uzanalım dedik. Oysa o kadar sık gidiyoruzki kasabanın yoluna doğru. Sadece bir kaç km geride duruyordu ama avlanıp geri dönüyorduk her defasında. Bu sefer sahil yolundan gelmenin ve yeni yerler keşfetmeye şartlanmamış  vermiş olduğu şevkle gidelim görelim dedik. Gerçekten yaşanılası bir yer. Emekli olupta sessizliği seçmeyi düşünenler için birebir. Tabiat ve denizin birarada olduğu ender güzellikteki yerlerden bir tanesi.

Dalyan Tatlı Su Kefali Avı

O yol üzerinde bulduğumuz bir dere bu işte. Her ne kadar canlılığın fazla olduğunu düşündüğüm geniş yerlerinde yol yapımı vb. çalışmalardan ötürü hafriyat kamyonlarının sesli tacizine maruz kalsa da ve hatta kimi yerlerde dolgu yapımıyla karşılaşsakta bulduğumuz sessiz bir yerde atıp çekerek nefsimizi körelttik. Bu kısa sürede 2 tane cin bakışlı balık yakalayabildim ( çok şükür ). Suda kıpırdanma çoktu ama nedense balık gelmemekte ısrar ediyordu. Belkide turna baskısı yüzünden kimbilir.

Kullandığım / denediğim malzemeler kurbağa ve isimsiz küçük beyaz sahteler. Bu arada oltaya istem dışı bir turna saldırdı ama yasak zaman bilinciyle hemen ait olduğu yere gönderiverdim. Resmini dahi çekmek istemedim. Videosunu hemen alt kısımda bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir