Kızılkanat Avı 26 Haziran 2013

Kısa bir aradan sonra yine yapmış olduğumuz bir tatlı su avını daha paylaşıyorum. Yine turna avındaydık ancak balığın yemlenme saatine daha biraz daha vakit olduğunu düşünerek yanımda bulundurduğum şamandıralı olta ve ekmek ile yaptığım yaklaşık yarım saat süren avdan bir kısmının videosunu bu yazı içerisinde bulabileceksiniz.

Kızılkanat Avı

Bu avda kullandığım olta standart 0,25 misina ve 5 gram kurşunla hazırlanmış 7 numara siyah iğneli şamandıralı olta ve yem olarak ekmek.

Peki bu avı yapma fikri nereden geldi ? Bunun hikayesi çok basit. Turna için at-çek yaparken 5 veya daha az adetli sürüler halinde sazlıkların arasında gezen  halis kızılkanatlar hem sizlere biraz avlanırken görüntü yakalayabilmek hemde boş vakti değerlendirmek için iyi bir fikir gibi geldi diyebilirim. Balıklar şimdiye kadar gördüğüm en büyük kızılkanatlardı ve techizatım her ne kadar müsait olmasada yinede hem kafa atışları hemde çırpınışlarıyla yeteri kadar av zevki yaşattı.

Kızılkanat Avı

Bu arada videonun bir yerinde bıraktığım balıklardan bir tanesinin baygın halde suyun üzerinde gezdiğini göreceksiniz. Bu balık daha sonra kendine gelmiş ve yokolmuştur 🙂 Ayrıca tuttuğum tüm balıkları suya bıraktım.

Burada da videosu var, iyi seyirler.

 

 

Tüm gerçek amatör balıkçılara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir