Küçükkuyudan Çipuralar

Yakın zamanda uzun zamandır çalışmakta olduğum işimden ayrılmak zorunda kaldığım için boş vaktim çok oluyordu. Eğer benim gibi uzun zamandır tatil yapmadıysanız böyle bir durumda ilk iş ham kafa dinlemek hemde kendinize biraz zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Tabi balık avı yapmayıda unutmamak kaydıyla 🙂

Bu düşüncelerle çıktığım Küçükkuyu tatilinde daha önce yazmış olduğum tatlı su kefaline ek olarak birde çipura avı yapmıştım. Aslında olayın gerçekleşmesi biraz ilginç. Alışveriş için gittiğim yerel bir kasapta görüğüm oltadan ötürü bu avı yapmayı istemiştim. Kendilerine sorduğumda bazı geceler çıpura ve mırmır olduğunu söylemişlerdi. O tarafta yem bulmak biraz zor olduğu için en güzeli tavuk eti kullanmaktı ve bende öyle yaptım.

2-3 numara kahverengi kısa saplı ( Sazan / tatlı su iğnesi ) iğneden yaptığım 3 köstekli takım ve 100 gram kurşunla aşağıda resmini görebileceğiniz ve resmini alel acele buzluğa attığım için çekmeyi unuttuğum toplamda 5 balığı yakalamış oldum. O taraflardan haber alanlar bilirlerki şu tarih ve 2 hafta öncesi itibariyle tekneyle balığa gidenlerin yemli dahi olsa elleri boş dönüyor. Yani kıyıdan bu büyüklükte gece veya gündüz çipura yakalamak çok büyük bir şans.

Tabi çipuranın oltaya yakalandığında yaşattığı aksiyonu ve heyacanı yakalayan dostlar bilirler. Bunu birde kıyıda yapmayı denerseniz alacağınız haz ikiye katlanacaktır buna emin olun.

Tüm amatör balıkçılara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir