Sportif Turna Avı – Yakala ve Bırak

Yaptığımız kasna avından sonra dönüş yolunda her ne kadar biraz hava muhalefeti olacağını düşünsekte Geliboluda bulunan göletede uğrayalım dedik. Yaklaşık 5 saat süren bu sportif akitivitede ben, dostum paşa ve babam toplamda 50 taneden fazla balık yakaladık. Bu balıklardan sadece 2 tanesini ( ki paşanın şansına onun yakaladığı en az 2-3 kiloluk balıklardır ) alıkoyduk.

Geliboluda Turna Avı

Malzeme olarak kaşık fazla denemedik. Çünkü orada bildiğimiz manada kaşık pek fazla avcı olmuyor. Bunun yerine aşağıdada göreceğiniz gibi çok fazla dalmayan ve sırtı yeşil / kahverengi veya siyah olup alt kısmı parlak beyaz olan sahteler kullandık. Bunun dışında derin yerlerde terkosta kullandığım rapalanın shad fire tiger modelini de kullandım ancak kontrolü zor olduğu için sahteyide kaybetme riskiyle bir kaç balık aldıktan sonra tekrar kutuya koymanın daha uygun olacağını düşündüm.

Havanın bir süre yağmurlu olması yüzünden verdiğimiz çay molasından sonra yaptığımız av süresince özellikle belli sazlıklarda balığın inanılmaz şekilde yuvalanmış olması iyi vakit geçirmemizi sağladı. Ancak günün şanslı kişisi paşa hem ustalığı hemde şansı sayesinde çektiği büyük balıklardan ötürü bizden daha fazla spor yapma şansına erişti 🙂 Gelecek sefer inşallah o şansa bizde sahip oluruz.

Yine aksiyon kamerasıyla yakaladığım bazı görüntüler var. Umarım beğenirsiniz.

Rastgele

 

Sportif Turna Avı – Yakala ve Bırak” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir