Tekneyle Yemli Av 23 Haziran 2013

23 Haziran tarihinde yapmış olduğumuz tekneyle yemli balık avımız. Bu konuyu resimleri beklediğim için ekleyememiştim, artık bugüne nasipmiş.

Evvela sabah yapacağımız av için hazırlığımızı yaptık ama gecede boş durmak olmaz diyerek Güneyli limanı içerisinde biraz sardalye sarmasıyla denk gelirse diyerek denemeye karar verdik. Levrekten ses yoktu, hatta mığrı bile vurmadı oltaya. Bunun yerine bol bol sargoz, lidaki ve kefal vurdu oltaya.

Saroz Güneyli Manzara

Öyle garip bir durumdu ki bütün attığımız sardalyenin kılçığı tertemiz olarak bize iade edildi 🙂 Hayatım boyunca böyle acayip bir durum görmemiştim. Sarma oltasında birden çok iğne bulunduğu halde nasıl oluyorsa balıklar iğnelere takılmadan muntazam şekilde yemleniyor ve kılçık olarak bırakıyorlardı.

O gece güzel bir kaç kefal, sargoz ve karagöz yakaladık çok şükür. Özellikle hava aydınlanmaya yakın balıklar çıldırmış gibiydiler. Görülmeye değer anlardan bir tanesiydi. Büyük kefal biraz uğraştırdı ama sonunda o da livardaki yerini aldı.

23 Haziran Güneyli Kefal Avı

Sabaha karşı çıktığımız avdaysa kerterizde çapanın tutmamasından dolayı biraz zorlandık ama sonrasında ayarı bulduk ve mercanları birer birer yakalamaya başladık. Öyle zaman oldu ki iki tane iri sayılabilecek mercanları bir anda yakaladığımız bile oldu.

Güneyli Saroz Mercan

Ardından gelen karagözler ve melanurlar da cabası. Çok uzun sürmeyen ama zevkli bir sabah avı yaptık. Yem olarak sülünez ve her ne kadar ben kullanmasam da karides vardı. Mera gayet güzeldi ve tutulan balık miktarına bakıldığında uzun zamandır yapamadığım mercan avına sonunda ulaştık diyebilirim. Tabi paşanın sayesinde 🙂

23 Haziran Saroz Tekneyle Yemli Av

Tüm amatör avcı dostlara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir