Yeşilırmak Balık Avı Ekim 2013

Bayramda yaptığımız Tokat ziyaretinde hazı buralara kadar gelmişken balık tutmadan dönmek olmaz dedik. Her sene olduğu gibi hazırda kenarda duran üzerinde de 0,18 misinayla hazırlanmış mantarlı yemli takım bulunan oltayı alıp doğru ırmağa indik. Avlarımız genelde öğle saati 1 gibi başlayıp 5 gibi tamamlandı.

İlk gün solucan bulamamamız sebebiyle kaybettiğimiz 1 saatlik zamanın üzerinde birde ırmağın suyunun azlığı fazla balık tutamamamıza sebep oldu. 2 kişi yaptığımız avda toplam 18 adet balık vardı. Ancak işin güzel tarafı bırakın bizim kadar balık tutan bir kişiyi bulmayı, o günlerde balığa gidenlerin genelde elinin boş döndüğünü duyduğumda pek inanamadım.

Yeşilırmak Balık Avı Kefal İsrail Sazanı Çay Balığı Ekim 2013

Balığı bulduğumuz yer küçük bir su bağlantısı ve benim gizli diyebileceğim bir yer. Pek uğrayan olmadığından bozulmadan uzun zamandır kalması en azından benim açımdan sevindirici.

Sonraki gün solucan tedarikli gittiğimiz için hızlı bir av günü oldu. Toplam 4 saat süren avda nerdeyse bir dakika boş duramadık. Bazen solucan değiştirmeden 3-4 balığı peşpeşe yakaladığımız bile oldu. O günkü avdaki toplam balık sayısı 40 kadardı. Bunun büyük çoğunluğuysa tatlı su kefali, arada israil sazanı ve çay balığı.

Yeşilırmak Balık Avı Kefal İsrail Sazanı Çay Balığı Ekim 2013

Sonuç itibariyle güzel zamanlardı. Tüm balıkları tulum çıkararak babama bıraktım. Sanıyorum gerektiği şekilde hakkını vermiştir 🙂

Tüm avcı dostlara rastgele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir